Peonijas

HoneyGold (26).jpg

Peonijas ir vienas no tiem dārza augiem, kuriem būtiska ir to izvēlētā audzēšanas vieta.  Atklāta vējiem, saulaina vieta- tādi būtu galvenie nosacījumi peoniju audzēšanas vietas izvēlē. Kā nevēlami apstākļi peonijām ir pārlieku mitras vietas ar augstu gruntsūdens līmeni. Augsnes izvēlē vislabāk būtu gaisa caurlaidīga, gandrīz neitrāla, bagātīgi ielabota smilšmāla augsne.

Peonijas vislabāk stādīt rudenī vai arī agri pavasarī ar attālumu aptuveni līdz 1m cers no cera. Stādīšanas dziļums- augsnei jābūt līdz 5cm virs stāda pumpura un stādīšanas vietu sagatavo līdz 40 cm dziļu. Galvenais, neiestādīt par dziļu, protams, peonijas augs, bet ziedēšana būs minimāla. Ja peonijas iestādītas par seklu, tad stiprā kailsalā tās var izsalt.

Pēc iestādīšanas, sevišķi sausos pavasaros, svarīgi ir peoniju stādījumus pietiekami nodrošināt ar vajadzīgo mitruma daudzumu. Kā arī nepieciešama laistīšana jūlijā un augusta pirmajā pusē, kad veidojas nākamā gada dzinumu pumpuri ar ziedaizmetņiem.

Vēl viens svarīgs faktors ir noteikti pirmajā un vēlams arī otrajā gadā neļaut peonijām ziedēt. Tādā veidā tiks panākta daudz labāka jaunā peoniju cera attīstība, pieņemšanās spēkā. Ļaujot ziedēt pirmajā gadā pēc stādīšanas, peonijas cers veltīgi patērēs enerģiju ziediem, tā arī neparādot savu īsto krāšņumu.

Veiksmīgi iestādiet peoniju un tā jūs noteikti apburs ar savu šarmu! Sākot agrā pavasarī ar spoži sārtiem asniem, ziedu laikā ar tik dažādām krāsām, ziedu formām, tīkamu aromātu un līdz pat vēlam rudenim sniegs graciozu lapojumu.