Hostas

IMG_3746.JPG

Hostas būs no tiem augiem, kurus droši varēs stādīt ēnainās vietās, aizvējā. Ēna tām ir pat nepieciešama, lai varētu ieraudzīt to patieso krāšņumu. Tās arī ir vienas no ilgmūžīgajām puķēm, kuras vienā vietā var augt daudzus gadus, kļūstot aizvien izteiksmīgākas.

Hostām nepieciešama auglīga, vidēji smaga augsne ar pH 6. Augšanas laikā augsnei jābūt mitrai, bet ar labu drenāžu. Liela auguma hostas labi augs arī mālainā augsnē. Sevišķi tām patiks sadalījušies kūtsmēsli vai komposta piedeva.

Stādīšanas vietas sagatavošana jāveic atkarībā no hostas auguma lieluma. Miniatūrai hostai stādīšanas vieta jāveido mazāka nekā liela auguma hostai, kur vajadzīga līdz metru plata un gandrīz pusmetru dziļa stādāmbedre. Stādīšanas attālums ir atkarīgs no šķirnes. Maza auguma hostas stāda tuvāk, bet liela auguma hostas stāda pat 1m attālumā citu no citas. Pēc iestādīšanas augi ir kārtīgi jāsalaista, ja trūkst mitruma, tad hostu augšana tiek bremzēta, kā arī tās nesasniedz savus maksimālos izmērus.

Hostas var stādīt vai nu pavasarī, vai arī vasaras otrajā pusē tā, lai stādi pagūtu iesakņoties. Stādot vasarā ir jāsaīsina hostu lapas un papildus uzmanība jāpievērš to laistīšanai. Iepodotus stādus var stādīt visu sezonu.

Tās piemērotas ir ziemciešu dobju apmalēs un tām labvēlīgi kaimiņaugi ir dienziedes, Sibīrijas īrisi.

Hostas ēnainām dārza vietām piešķirs pievilcīgu skatu ar savām dekoratīvajām lapām, īsu brīdi arī sniedzot nelielus ziediņus, kā arī atsevišķas šķirnes radot tīkamu smaržu.